XADO

Спортивно-мисливський стрілецький клуб
Выбор языка
(057) 717-54-64, (050) 717-54-64

Зброя нашого тиру Револьвер спортивний ТОЗ-36

Револьвер спортивний ТОЗ-36
Рейтинг-0
1 постріл 26 грн
калібр
калібр мм

З 1978 по 1985 роки випускалися на Тульському збройовому заводі спортивні рушниці двостволок ТОЗ-57Т, ТОЗ-57К, призначені для стрільби на траншейному та круглому стендах.

На рівні світового стандарту була створена на початку 80-х років цільова спортивна гвинтівка ТОЗ-61.

Особливою сторінкою в історії тульської спортивної зброї є виробництво зброї малої групи - пістолетів та револьверів.

Конструктор А.А. Смірнський в 1926 році розробив перший вітчизняний револьвер під малокаліберний набій (спортивна тренувальна зброя), прототипом якого послужив армійський револьвер системи Нагана зразка 1895 року.

В 60-х роках XX століття провідний конструктор Тульського збройового заводу Юхим Леонтійович Хайдуров розробив легендарні спортивні пістолети ТОЗ-35, ТОЗ-35М, ХР-64, ІЖ-ХР-30, ІЖ-ХР-31, ХР-79, ХР-82, ХРБ-88, а також і спортивні револьвери ТОЗ-36 і ТОЗ-49 (модифікація ТОЗ-36 під пістолетний набій - 1972 року народження, у якій підвищені балістичні та експлуатаційні характеристики).

Протягом тривалого часу значною популярністю серед спортсменів користується спортивний револьвер ТОЗ-36, розроблений на основі револьвера «Наган» зразка 1895 року. У 1967 році револьвер був модернізований. ТОЗ-36 - перший спортивний револьвер, в якому передбачена регуляція робочого ходу спускового гачка і зусилля спуску. Положення цілика також регулюється: по горизонталі і вертикалі.

В його конструкції використаний принцип насування барабана на ствол, завдяки чому створюється ідеальна співвісність камори барабана з каналом ствола. Крім того, для зручного утримання зброї під час пострілу, зразок був забезпечений ортопедичною рукояткою.

Переваги револьвера:/p>

  • велика прицільна лінія, що забезпечує високу влучність стрільби;
  • регульований спуск і робочий хід спускового гачка;
  • відсутність прориву порохових газів, що підвищує стабільність бою і покращує купчастість стрільби;
  • висока надійність і живучість.

Недоліки:

  • великі габарити і вага;
  • форма рукоятки ускладнює носіння під одягом і у кобурі;
  • відсутність самозведення і складність перезарядження ускладнюють використання револьвера в якості зброї самооборони.

ТОЗ-36 — револьвер

Розроблено і пущений в серійне виробництво у 1962 році (із 1971 року випускається модифікація ТОЗ-49). Калібр - 7,62 мм, довгий револьверний патрон, барабан на 6 набоїв. Вага - близько 1150 р. Кучність - 35 мм. Збережений принцип револьвера «наган»: під час перезаряджання барабан насувається на ствол, куди входить дульце гільзи; це виключає прорив порохових газів між стволом і барабаном. Першим серед спортивних револьверів забезпечений регуляторами зусилля спуску і робочого ходу спускового гачка.

ТОЗ-36, а також його модифікація ТОЗ-49 під короткий пістолетний набій донині залишаються основними серед вітчизняних спортивних револьверів. Наші стрільці успішно виступали з ними на всіх найбільших міжнародних змаганнях і неодноразово ставали чемпіонами світу та Європи.

У довоєнний період (1925-1938) на збройовому заводі в Тулі було створено понад 10 моделей спортивних гвинтівок.

Відгуки

Будь-який сучасний збройний магазин це ретельно продумана збройова галерея, де будь-який бажаючий може купити різноманітні товари для полювання. Але ж крім полювання є ще стрілецький спорт (стендова, високоточна, цільова і динамічна стрільба). Якщо про вас можна сказати, що зброя це ваше життя - вам просто необхідно відвідати наш тир.

Різні моделі і калібри, а також збройові системи: нарізне, гладкоствольне, комбіноване, травматичне, стартове, пневматичне, духове. Одним словом, у нас ви знайдете ваш особистий вид зброї і зможете максимально близько познайомитися з ним. А широкий діапазон цін вас приємно здивує.