XADO

Спортивно-мисливський стрілецький клуб
Выбор языка
(057) 717-54-64, (050) 717-54-64

Зброя нашого тиру Пістолет спортивний «Сокіл»

Пістолет спортивний «Сокіл»
Рейтинг-0
1 постріл 27 грн
калібр
калібр мм

Історія

Пістолет був розроблений на початку 1990-х років НВО «Форт» на замовлення МВС України e зв'язку з моральним і фізичним старінням радянських пістолетів Макарова, що знаходяться на озброєнні. Під час розробки використовувався досвід чеської збройової фірми Ceská Zbrojovka. Перша дослідна партія пістолетів «Форт-12» була виготовлена в травні 1995 року.

У 1997 році були завершені випробування і дослідна експлуатація пістолетів «Форт-12», в червні 1998 року були завершені дослідно-конструкторські роботи.

Серійне виробництво (на станочном обладнанні з Чехії) почалося в 1998 році. До 2002 року з Чехії поставлялися стволи.

Пістолети перших років випуску (зроблені до отримання верстатів з ЧПУ), відрізнялися високою трудомісткістю і матеріаломісткістю виготовлення, вони не мали антабки і відрізнялися недостатньою міцністю бойка і осі затримки затвора.

Пістолет повністю (за винятком накладок на рукоятку) зроблений із збройової сталі, що забезпечує йому великий запас міцності.

Робота пістолета основана на принципі відбою вільного затвора. Ударно-спусковий механізм подвійної дії, зроблений на основі УСМ пістолетів CZ-75 і CZ-83. Він дозволяє стріляти як самозведенням, так і з попередньо зведеним курком.

Ствол виготовлений методом дорнування, в каналі ствола шість правих нарізів. Канал ствола не хромований, що робить зброю вразливою до корозії.

Прапорцевий запобіжник, розташований зліва від затвору, блокує затвор, шептало, курок (як у спущеному, так і в зведеному положенні), ударник і спусковий гачок.

Магазин металевий, з дворядним розташуванням патронів.

Засувка магазину розташована біля основи спускової скоби, після вичерпання всіх набоїв пістолет стає на затворну затримку. Це забезпечує високу швидкість перезарядки при зміні магазина, а у купі з досить великою місткістю магазина - високу скорострільність.

Цілик і мушка забезпечені флуоресцентними круглими мітками - для зручності прицілювання в умовах недостатньої освітленості.

Спускова скоба скопійована з CZ-75, з прямокутним уступом і поперечною рискою в передній частині - для комфортного утримання зброї двома руками.

«Форт-12» відрізняється від ПМ поліпшеною ергономікою, підвищеною точністю стрільби, менш відчутним відбоєм, більшою скорострільністю, великими масою і розмірами. Виняток становить тільки відбивач, який, за відгуками деяких стрільців, було необхідно вкоротити, щоб запобігти його деформації та клин затвора.

Відгуки

Будь-який сучасний збройний магазин це ретельно продумана збройова галерея, де будь-який бажаючий може купити різноманітні товари для полювання. Але ж крім полювання є ще стрілецький спорт (стендова, високоточна, цільова і динамічна стрільба). Якщо про вас можна сказати, що зброя це ваше життя - вам просто необхідно відвідати наш тир.

Різні моделі і калібри, а також збройові системи: нарізне, гладкоствольне, комбіноване, травматичне, стартове, пневматичне, духове. Одним словом, у нас ви знайдете ваш особистий вид зброї і зможете максимально близько познайомитися з ним. А широкий діапазон цін вас приємно здивує.